DOZ Maraton Łódzki z PZU

„DOZ Maraton Łódzki z PZU" to inicjatywa z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowana przez DOZ S.A. Pierwszy w historii „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie” odbył się w Łodzi 5 czerwca 2011 r. Było to wspólne przedsięwzięcie Miasta Łódź, rodziny Aptek Dbam o Zdrowie i Pelion S.A. Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. Umowa o współpracy została podpisana na 5 lat. „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie” to wyjątkowe wydarzenie sportowe i społeczne. Impreza ma promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, a także kreować nowoczesną charytatywność na wzór słynnego maratonu londyńskiego.
Trzecia edycja Maratonu odbyła się 14 kwietnia 2013 r. Po raz pierwszy przy zapisach biegacze mieli możliwość dokonania dobrowolnych wpłat na rzecz 4 organizacji partnerskich, z którymi współpracuje i wspiera Fundacja "Dbam o Zdrowie" - pratner społeczny Maratonu. Były to Fundacja Hospicyjna, Fundacja Udaru Mózgu, Fundacja Synapsis oraz Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Kwotę, która została pozyskana z tychże wpłat podwoiła Fundacja "Dbam o Zdrowie". W 2013 r. stypendystką "Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie" została Karolina Jarzyńska.

Czwarta edycja Maratonu 13 kwietnia 2014 r. była rekordowa zarówno pod względem frekwencji jak i charytatywności. Na cele społeczne pozyskano i przekazano ponad 50 tys. złotych. Organizacje partnerskie Maratonu zostały wyłonione ze zwycięzców konkursu grantowego organizowanego przez Fundację "Dbam o Zdrowie", a były to: Fundacja Hospicyjna, Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER, Polskei Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami jelita J-elita oraz Fundacja Wspólna Droga. Biegacze biorący udział w Maratonie mogli również zakładać indywidualne i drużynowe zbiórki na rzecz podopiecznych Fundacji na portalach spiepomaga oraz domore. Takich zbiórek było szesnaście. Charytatywności Maratonu towarzyszy hasło "Razem Możemy Więcej"

Piąta jubileuszowa edycja odbyła się 19 kwietnia 2015 r. Jak zawsze przy zapisach biegacze mogli wesprzeć jedną z 4 organizacji partnerskich maratonu, którymi w tym roku były: Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER, Fundacja "Dom w Łodzi", Fundacja "ISKIERKA" oraz Towarzystwo Pomocy im.Św.Brata Alberta. Partnerem społecznym jak zawsze była Fundacja "Dbam o Zdrowie", która podwajała kwotę przekazaną przez biegaczy przy zapisach na rzecz organizacji partnerskich. Podczas maratonu można było wziąć udział w akcji - organizowanej przez partnera Maratonu firmę PZU - "Podziel się kilometrem".

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.lodzmaraton.pl

Ostatnia aktualizacja 24.06.2016 10:07 | Pobierz jako plik PDF